Насос - це найголовніший елемент насосної станції, та й системи водопостачання приватного будинку взагалі. Так що, якщо Ви задумалися, як вибрати водяний насос для свердловини, то нижче поради наших фахівців.
Критерії вибору
Основні параметри, які зумовлять Ваш вибір свердловинного насосу, це його:- продуктивність;
- потужність;
- глибина, дебет і діаметр свердловини;
- необхідний напір;
- і, зрозуміло, вартість.
Щоб дізнатися потрібну продуктивність, потрібно мати у своєму розпорядженні базовими характеристиками свердловини, знати її глибину і діаметр.
Згодом замулювання призводить до зменшення глибини свердловини, тому потрібно пам'ятати: насос повинен знаходитися на відстані не менше 1 метра від донного фільтра. Діаметр свердловини або обсадної труби необхідно враховувати при виборі діаметра насоса. Окремо слід сказати про дебеті - швидкості наповнення свердловини водою. Цей критерій, скоріше, умовний, адже взимку свердловина наповнюється повільніше, ніж навесні або влітку. Дізнатися його самостійно досить проблематично, і краще уточнити необхідні відомості у бурильників - вони зазвичай залишають відомості про параметри свердловини і складають рекомендації до вибору насоса.

За особливостями роботи розрізняють 2 типу насосів:
- Поверхневі
- Занурювальні (вони ж глибинні)
- Відцентровими - найпопулярніші моделі, працюють за рахунок відцентрової сили, яку створюють лопаті гребних коліс при обертанні вала. Вважається, що вартість їх відповідає якості, хоча вони і дорожче, ніж вібраційні.
- Шнекові (або гвинтові) - даний виду насоса використовується для перекачування чистої води, діаметр труби досягає 8 см. Так само він підтримує тиск, що забезпечить безперебійну подачу води на дачі або в приватному будинку.
- Вихрові - головний плюс даного насоса - високе і постійний тиск при великих подачах рідини. Вони витривалі і високопродуктивні.
- Вібраційні - досить дешевий варіант, але велика ймовірність перегріву. Працюють від вібрацій мембрани, від чого виникає різниця тисків і рідина перекачується в системі водопостачання. Якщо Ви купуєте вібраційний насос, зверніть увагу на наявність термовимикача, який захистить обладнання від перегріву і особливості захоплення води (краще нижньою частиною).