ПОЗВОНІТЬ НАМ(067) 442-57-60
ПОЗВОНІТЬ НАМ(044) 221-46-76
ГРАФІК РОБОТИПн. - Пт. 8.00 - 17.00
Заявка на ремонт
Як вибрати свердловинний насос для системи водопостачання?

Як вибрати свердловинний насос для системи водопостачання?

Насос - це найголовніший елемент насосної станції, та й системи водопостачання приватного будинку взагалі. Так що, якщо Ви задумалися, як вибрати водяний насос для свердловини, то нижче поради наших фахівців.

Критерії вибору

Основні параметри, які зумовлять Ваш вибір свердловинного насосу, це його:
 • продуктивність;
 • потужність;
 • глибина, дебет і діаметр свердловини;
 • необхідний напір;
 • і, зрозуміло, вартість.
Продуктивність – це кількість води, яке Ви отримуєте за одиницю часу. А мощность – сила, з якою маса води піднімається з свердловини.

Щоб дізнатися потрібну продуктивність, потрібно мати у своєму розпорядженні базовими характеристиками свердловини, знати її глибину і діаметр.


Згодом замулювання призводить до зменшення глибини свердловини, тому потрібно пам'ятати: насос повинен знаходитися на відстані не менше 1 метра від донного фільтра. Діаметр свердловини або обсадної труби необхідно враховувати при виборі діаметра насоса. Окремо слід сказати про дебеті - швидкості наповнення свердловини водою. Цей критерій, скоріше, умовний, адже взимку свердловина наповнюється повільніше, ніж навесні або влітку. Дізнатися його самостійно досить проблематично, і краще уточнити необхідні відомості у бурильників - вони зазвичай залишають відомості про параметри свердловини і складають рекомендації до вибору насоса. насосы для скважин Також на вибір насоса впливає добова потреба сім'ї в воді. Адже, вибравши насос з дуже великою потужністю, Ви будете істотно переплачувати за електроенергію. Та й вартість таких агрегатів на порядок вище. Маленька потужність стане запорукою нестачі у воді, що позначиться на комфортабельності житла. Ціни на насоси залежать від виробника, потужності, матеріалу виготовлення. Але звертати увагу при виборі потрібно не на виробника, а на технічні характеристики насоса.

За особливостями роботи розрізняють 2 типу насосів:

 • Поверхневі
 • Занурювальні (вони ж глибинні)
Якщо Вам складно визначитися, який насос для свердловини вибрати, досліджуйте особливості кожного типу і зіставте з параметрами свердловини. Поверхневі насоси встановлені прямо на поверхні землі і відкачують воду за допомогою всмоктування. Не має сенсу купувати насос такого типу при глибині більше 8 метрів, оскільки потужність агрегатів недостатня для подачі рідини з великої глибини. Перевага цього типу в простоті монтажу, однак пам'ятайте, що не варто використовувати гумовий шланг - він не пропустить воду через стиснення стінок. Якщо ж проблема в тому, який насос вибрати для свердловини з глибиною від 8 метрів, шукати потрібно серед занурювальних насосів. Они бувают:
 • Відцентровими - найпопулярніші моделі, працюють за рахунок відцентрової сили, яку створюють лопаті гребних коліс при обертанні вала. Вважається, що вартість їх відповідає якості, хоча вони і дорожче, ніж вібраційні.
 • Шнекові (або гвинтові) - даний виду насоса використовується для перекачування чистої води, діаметр труби досягає 8 см. Так само він підтримує тиск, що забезпечить безперебійну подачу води на дачі або в приватному будинку.
 • Вихрові - головний плюс даного насоса - високе і постійний тиск при великих подачах рідини. Вони витривалі і високопродуктивні.
 • Вібраційні - досить дешевий варіант, але велика ймовірність перегріву. Працюють від вібрацій мембрани, від чого виникає різниця тисків і рідина перекачується в системі водопостачання. Якщо Ви купуєте вібраційний насос, зверніть увагу на наявність термовимикача, який захистить обладнання від перегріву і особливості захоплення води (краще нижньою частиною).
Якщо ж свердловина глибиною від 10 метрів, краще використовувати глибинні (свердловинні) насоси. Вони набагато складніше в установці, дорожчі, але і служать не одне десятиліття. З огляду на, що насоси знаходяться в трубах, заповнених водою, це дуже великий термін. Тепер Ви знаєте, як вибрати водяний насос, і можете без побоювання приступати до його установки. Тривала і коректна робота свердловинного насоса можлива лише постійному котролі і своєчасному проведенні планових ремонтів.

ЗАЯВКА НА РЕМОНТ

* ЗАПОВНІТЬ ЛАСКА ВСЕ ПОЛЯ ЩОБ НАШІ МЕНЕДЖЕРИ
ЗВ'ЯЗАТИСЯ З ВАМИ ДЛЯ УТОЧНЕННЯ ВСІХ ДЕТАЛЕЙ ЗАМОВЛЕННЯ