СОРОЧКИ ОХОЛОДЖЕННЯ СВЕРДЛОВИННОГО НАСОСА

В процесі роботи свердловинного насосабагато що залежить від його охолодження. Стандартні 4-х дюймові електродвигуни при допустимій температурі рідини (& lt; 35C), повинні охолоджуватися потоком рідини з швидкістю потоку не менше 0,15 м.с. В умовах повного навантаження при температурі нижче допустимої потік охолоджуючої рідини може бути трохи нижче.

Основним моментів в довговічності роботи свердловинніх насосів Основним моментів в довговічності работиесть такі умови при яких температура обмоток електродвигуна буде перебувати в допустимих межах.

Етапи проектування насосних систем

На початковому етапі при проектуванні насосної станції водопостачання потрібно приділити особливу увагу умовам охолодження. Для цього при виборі діаметра насоса, який повинен в допустимих межах відповідати діаметру свердловини. Так як від ширини зазору між стінками обсадної трубою і електродвигуна залежить лінійна швидкість потоку охолодження і його турбулентність.

Параметри при виборі насоса

Другим фактором є витрата насоса, фізично забезпечує необхідну швидкість охолодження. Тому, при виборі насоса, який буде використовуватися при максимальних навантаженнях, потрібно враховувати такі параметри:

  • параметри електропостачання;
  • мінералізація води;
  • обмеження кількості пусків;
  • умови охолодження;
  • прив’язка діаметра свердловини і навантажувальним режимом роботи.

Сорочки охолодження – ефективність використання

На практиці, існує три причини при яких потрібно використовувати додатковий кожух охолодження:

1. Через надмірний вміст заліза, марганцю, железобактерий в воді. Враховую що температура насоса на 10-15 градусів вище температури прокачується води через надмірну кількість перерахованих речовин можливі процеси окислення стінок насоса утворюючи теплоизолирующий шар.

На цих ділянках насос буде менш охолоджуватися що може привезти до виходу з ладу електродвигуна насоса. Наявність охолоджуючого кожуха на всмоктуванні направлено на створення турбулентного вихрового потоку уздовж електродвигуна, що перешкоджає утворенню відкладень і забезпечує охолодження незалежно від виду утворилися відкладень металів, бактерій або мінералів.

рубашки охлаждения скважинных насосов

2. Другим фактором при яких ми радимо встановлювати кожух охолодження це являеться підвищена корозійна агресивність води. Відомо, що при підвищенні температури стали і перекачується води на 15оС корозійна активність води відносно стали созрастает на 100%.

Перешкодою зростання корозійної активності води є зниження температури корпусу електродвигуна і лінійного потоку шляхом інтенсифікації охолодження.

3. У верхній області свердловини часто виникає своєрідний застій. При роботі насоса рівень води в свердловині знижується, в свердловину з повітрям надходить кисень. Таке аерірованіе води не становить особливої загрози до тих пір, поки вода з киснем не перемішується з підземною водою, бідної на кисень, але містить в своєму складі неокислену залізо, вапно та інші речовини.

Процес охолодження

Процес окислення заліза і ряду інших речовин в свердловині може стати причиною випадання їх окислених форм в осад і поступове закупорювання фільтру, що особливо характерно для неглибоких свердловин. Електродвигун з високою температурою без охолоджуючого кожуха після відключення віддає тепло в воду, нагріваючи її. За рахунок теплового ефекту – різниці щільності холодної та нагрітої води, нагріта вода піднімається вгору, а оксіленная (аерована) вода опускається вниз.

Охолоджуючий кожух забезпечує роботу електродвигуна насосу зі зниженою температурою. При зупинці насоса напівзакритий обсяг охолоджуючого кожуха поглинає залишкове тепло і перешкоджає тепловому ефекту.

Додаткову інформацію по монтажу, обслуговування, ремонту, вибору скважних насосів для побутового, комунального або промислового сектора Ви можете отримати по
тел. (067) 442-57-60, (044) 221-46-76, info@hidroves.com.ua

Насос свердловини, основні характеристики

Насос свердловини забезпечує подачу води зі свердловини. Ці насоси мають просту конструкцію, за рахунок якої працюють довго і без перебоїв.

В процесі роботи свердловинного насоса термін його служби безпосередньо залежить від охолодження двигуна. Тому для роботи електродвигуна свердловинного насоса дуже важливо забезпечити необхідну температуру і певну швидкість потоку.

Якщо все-таки виникає необхідність установки свердловинного насоса в свердловину, яка не відповідає параметрам насоса, то на насос ставлять спеціальну сорочку охолодження свердловинних насосів або вибирають насос з конструктивно вбудованої сорочкою охолодження.

Для установки додаткової сорочки охолодження існує кілька причин:

  • Забезпечення необхідної швидкості потоку.
  • Перешкода утворення відкладень компонентів (залізо, марганець, солі жорсткості і т.п.) в воді свердловини і забезпечення рівномірного охолодження електродвигуна.
  • Перешкода зростання корозійної активності води шляхом зниження температури електродвигуна.
  • Поглинання тепла і перешкода тепловим ефектом.

Компанією «Гідровес»представлений широкий асортимент сорочок для охолодження свердловинних насосів і самих свердловинних насосів.

Звернувшись в компанію «Гідровес», ви отримаєте професійну консультацію наших фахівців і зможете правильно підібрати сорочку охолодження для свого свердловинного насоса.

Можливо Вам буде цікаво інші послуги:

Виробництво станцій водопостачання

Виробництво станцій пожежогасіння

Насосні агрегати

Насосні станції